przeslij znajomemu

Toltekowie

Odpowiedzialność za swoje życie.


Jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Jesteśmy odpowiedzialni za sposób w jaki reagujemy – czyli odpowiadamy - na wszystkie sytuacje i wyzwania pojawiające się wokół nas.

       Czasem nie mamy wpływu na to co robią inni ludzie, co się dzieje wokół czy co się dzieje w środku nas. Jednak nie jest to do końca prawda. Jest wiele sytuacji, w których znaleźliśmy się z własnego wyboru. Jest to wynik jakichś wcześniejszych decyzji. I mamy możliwość wyjścia z tych sytuacji.


          Ludzkość jest chora. A ponieważ jest to choroba powszechna, to ci, którzy na nią nie cierpią są uważani za dziwnych, nienormalnych lub chorych właśnie. Ludzkość jest chora na brak odpowiedzialności za swoje życie. Wszyscy ludzie mają rany emocjonalne pochodzące z dzieciństwa, z młodości i z późniejszych doświadczeń jako dorośli. 

          Wszyscy mamy strachy, które paraliżują nasze marzenia i blokują drogę do szczęścia. Ludzie mają strach przed odrzuceniem, ponieważ wiele razy czuli się odrzuceni. Ludzie boją się straty, ponieważ już poznali smak straty i nie chcą jej więcej odczuwać. Ludzie mają poczucie gorszości, ponieważ tysiące razy nie wyrażali swojej prawdy i nie pokazywali innym jacy są naprawdę. 

          Ludzie zakładają maski mające chronić ich przed oceną i krytyką. Inną dolegliwość mają ci, którzy czują się lepsi od innych. Tych z kolei paraliżuje podświadomy strach, że otoczenie odkryje, że to wcale nie jest prawda. Dlatego ciągle muszą swoją lepszość i perfekcję udowadniać sobie i innym. Ludzie mają również strach przed nieznanym Boją się wyjścia przed szereg, boją się krytyki, boją się robić coś innego niż inni. Wiele osób, które nie czują się bezpieczne na świecie, stara się zdobyć bezpieczeństwo finansowe. A potem boją się, że je stracą. Bez względu na to jaka jest twoja historia życia, masz kilka z tych strachów i zapewne wiele innych.

          Dobra informacja jest taka, że większość strachów nie jest prawdą. Tylko wydaje ci się, że są prawdą, ponieważ w nie uwierzyłeś. Włożyłeś w nie swoją wiarę. Służą one tylko do budowania mechanizmów obronnych. Mechanizmy te mają nas chronić przed nowymi ranami. Ale tylko ograniczają nasze życie i doświadczanie świata.

          A tak w ogóle, jaki sens ma nakładanie zbroi na nie zagojoną ranę? Rana będzie się jątrzyć - zawsze gdy zbroja jej dotknie, lub zawsze jak będziesz robił jakiś ruch – odczujesz ból. Czy nie lepiej ranę zagoić? W naszej cywilizacji jednak nikt tego nie uczy. I tak idziemy przez życie starając się, aby nikt nie dotknął naszych ran, staramy się unikać bólu.

          Kolejną dobrą informacją jest, że każdy człowiek jest w stanie zdobyć się na to, aby zmienić swoje życie w okowach strachu na życie wolnego człowieka, kierującego się miłością i odpowiedzialnością.

          Większość ludzi wini za swoje problemy innych – rodziców, partnera, szefa, rząd, korporacje, zły klimat, historię, pecha czy Boga. Jest to bardzo wygodne. Można sobie wtedy wygodnie usiąść w fotelu i dalej narzekać. Jest jednak pewien problem. Jeśli obwiniasz za coś innych – oddajesz im kontrolę nad sobą. Oddajesz im swoją energię i moc zmiany swojej sytuacji. Weź odpowiedzialność w swoje ręce. Bo inni ludzie nie zmienią twojego życia. Musisz to zrobić sam. Nie wierz, jeśli ktoś mówi inaczej. 

          Nauki tolteckie, podobnie jak wszystkie inne ścieżki rozwoju duchowego, pomagają ludziom zmierzyć się z ich strachami. Uczą ludzi jak goić swoje rany emocjonalne. Owszem, czasem trzeba zaropiałą ranę otworzyć i wyjąć truciznę, która nie pozwala się jej zagoić do końca. Ale po tym przychodzi uzdrowienie. I nagle patrzysz na świat innymi oczami. Nie patrzysz przez pryzmat bólu i strachu przed bólem. Patrzysz na świat tak jak chcesz. Nie siedzisz w przeszłości, jesteś otwarty na CHWILĘ OBECNĄ. A będąc w teraz możliwości są nieograniczone. Masz więc wybór. Możesz być odpowiedzialny za swoje życie.

          Praca z aniołami doskonale wzmacnia i uzupełnia nauki tolteckie. Pomaga w przezwyciężeniu iluzji separacji, która jest powszechna dla ludzkości oraz pomaga w zauważaniu i kreowaniu delikatności, zrozumienia i miłości na każdym kroku, w każdym momencie.

 wersja do druku przeslij znajomemu

Jeśli nie masz czasu, aby teraz przeczytać wszystkie arykuły
z tej strony - możesz je dostawać mailem raz na 10-15 dni

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności