przeslij znajomemu

Anioły

Prowadzenie.

Prowadzenie jest jedną z głównych koncepcji rozwoju duchowego.
Z grubsz chodzi o to, że nasze życie nie zależy od zachcianek naszego "myślącego umysłu", ale jesteśmy częścią czegoś wiekszego i nasze życie jest z tym mocno związane.


Separacja i ego.

       Wydaje nam się, że jesteśmy „oddzielni”, odseparowani od innych ludzi, od rzeczy wokół nas, od całego świata. Nawet gdy wierzymy, że jesteśmy częścią świata, postrzegamy siebie jako osobną fizyczną jednostkę. Wydaje nam się, że kończymy się wraz z naszą skórą, że wszystko co jest dalej, to jest już coś odrębnego. Nawet osoby, które widzą aurę, mogą myśleć, że człowiek kończy się wraz z zewnętrzną powłoką aury.
       Ale to są tylko nasze przekonania. Tak zostaliśmy wychowani, tak zostało ukształtowane nasze widzenie świata i zrozumienie zależności między różnymi jego elementami. Tysiące lat rozwoju kultury, której jesteśmy częścią dało taki efekt, że nie wierzymy w to, że nasze działania mają wpływ na cały świat, i odwrotnie, że coś co się dzieje daleko od nas, może mieć wpływ na nas. Widzimy siebie odseparowanego, niezwiązanego z planetą na której żyjemy.
       Jest to efekt tego, że patrzymy na świat oczami ego. Ego to nasz niższy umysł. Ego jest wytworem fizyczności i jest zbudowane z gęstej, fizycznej energii. Dlatego ego nie rozumie niczego co jest wyższą wibracją – nie rozumie bezwarunkowej miłości, nie widzi aniołów i nie rozumie energii eterycznej. Nie rozumie niczego co nie jest fizyczne. Więc tez nie widzi powiązań energetycznych między ludźmi i innych przejawów świata niematerialnego.
I tak już jest, że ego i jego punkt widzenia stają się dominujące w postrzeganiu ludzkim. W procesie wychowania ego jest rozbudowywane i staje się podstawowym odniesieniem naszego postrzegania i rozumienia tego co postrzegamy. Nic dziwnego, że jako dorośli nie pamiętamy już świata jaki widzieliśmy będąc małymi dziećmi.
Nie pamiętamy też prawdziwego znaczenia Boga czy Stwórcy. Oczywiście, ego ma swoją koncepcję Stwórcy, która pochodzi z nauczenia w naszym kościele czy innym systemie wierzeń. Stwórca czy Bóg będzie zapewne postacią zewnętrzną, oceniającą, a człowiek będzie musiał zasługiwać na zbawienie czy wybaczenie. Czyli człowiek jest odseparowany od Stwórcy - jeśli chce się z nim kontaktować, musi użyć pośrednika – księdza czy rabina.
Postrzegamy zewnętrzny świat jakby był nieznany i niebezpieczny. Widzimy innych ludzi jako pełnych egoizmu i nastawionych konkurencyjnie. Na miłość trzeba zasłużyć. Bogactwo i obfitość są ograniczone i trzeba się bardzo napracować aby mieć do nich dostęp. Czy nie masz powyżej uszu takiego świata, takiego nastawienia? Jeśli tak – to powiedz – dość tego! To wszystko jest kłamstwem! Od teraz zmieniam swoją percepcję i zmieniam świat.


Rozwój duchowy. Jedność ze światem.

       Rozwój duchowy polega na odzyskiwaniu tego bezpośredniego kontaktu i jedności ze Wszechświatem. A raczej na odzyskiwaniu zrozumienia i postrzegania tego bezpośredniego kontaktu. Bo przecież zawsze jesteśmy jednością ze światem – cały czas, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy. Kierując się wskazówkami naszego ego nie widzimy i nie rozumiemy tej jedności ze światem. Więc naszym celem jest odnaleźć siebie i odnaleźć, a raczej zacząć zauważać ten swój subiektywny, indywidualny kontakt ze Stwórcą. Doprowadzić nas to może do pięknego świata – przeciwieństwa tego o czym pisałem na początku tego artykułu.


Prowadzenie.

       Prowadzenie jest przejawem, efektem i podstawą tego połączenia. Jesteśmy częścią świata. Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze Stwórcą, z tym czymś, co jest większe niż my sami. Stwórca jest w nas. I komunikuje się z nami na każdym kroku, poprzez różne środki i za pomocą różnych form.
Mogą to być myśli, słowa które słyszymy „w sobie”, mogą to być jakieś znaki i sygnały, które widzimy na zewnątrz. To może być podsłuchana rozmowa, przypadkowo dostrzeżony tytuł książki lub fragment programu radiowego. To może być nagła myśl, lub wręcz przeciwnie – myśl ciągle powtarzająca się i pojawiająca się w różnych sytuacjach i momentach. Tak wygląda boskie prowadzenie.
       Ego powie – to nie jest prawda - to wszystko są wymysły i wyobraźnia. Bo ego nie rozumie niematerialnych energii. Ważne jest, aby rozumieć mechanizm działania ego i nie ograniczać swojego postrzegania świata do tego, czego zostaliśmy nauczeni w trakcie wychowania i przystosowywania do życia w społeczeństwie. Ważne jest, aby ufać swoim subtelnym wrażeniom, intuicyjnym interpretacjom, wierzyć w swoje przeczucia, zauważać znaki i kierować się nimi.
       Ten temat odzyskania poczucia jedności ze światem, wyjścia poza ograniczenia ego jest bardzo ważny, jest on kluczowy na każdej ścieżce rozwoju osobistego i rozwoju duchowego.


       Więcej na temat prowadzenia możesz przeczytać w moim e-booku „Pomoc Aniołów”. Jest tam wielostronicowy dział poświęcony prowadzeniu i temu jak odróżniać prawdziwe boskie lub anielskie prowadzenie od fałszywego „prowadzenia” pochodzącego z ego.
 wersja do druku przeslij znajomemu

Jeśli nie masz czasu, aby teraz przeczytać wszystkie arykuły
z tej strony - możesz je dostawać mailem raz na 10-15 dni

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności