przeslij znajomemu

Anioły

Co to są anioły?

Kilka słów wprowadzenia na temat aniołów. Kim są? W jaki sposób działają? Czy moga ci pomóc?
 Co to są anioły?

          Anioły są częścią świata nie-fizycznego. Dlatego większość ludzi ich nie widzi, ani nie postrzega ich w żaden inny sposób Dorośli są całkowicie zidentyfikowani ze światem materialnym i na ogół nie są w stanie zobaczyć żadnych istot niematerialnych. Ich postrzeganie jest całkowicie rządzone przez umysł, który energii eterycznej nie rozumie i w związku z tym twierdzi, że jej nie ma. Małe dzieci, natomiast, mają umysły jeszcze nie tak zidentyfikowane z materią i formą, więc wiele z nich widzi anioły oraz inne istoty i energie.

          Powracając do tematu – anioły są posłańcami Boga, Stwórcy, uniwersalnej energii sprawczej, która w różnych kulturach nazywana jest różnie. Anioły są obecne w większości religii. Możliwe, że nie jesteś osobą religijną, ale postrzeganie świata niematerialnego wymaga pewnych religijnych konotacji, nie da się tego uniknąć. Zresztą gdybyś nie wierzył w istnienie jakiejś energii stwórczej większej niż my, większej niż pojedyncza osoba, energii która nadaje sens Życiu i Światu, nie czytałbyś tych słów a temat aniołów wkładałbyś między bajki. Anioły są posłańcami, są pośrednikami między ludźmi a Stwórcą, tą energią twórczą, która jest większa niż my. Anioły mają wiele funkcji i celów. Zajmują się pomocą nie tylko ludziom, ale całemu światu, całemu Stworzeniu. Ludzie mają swoich stałych aniołów stróżów, podobnie jak zwierzęta, rośliny, miasta, firmy, rodziny, kraje, wielkie firmy lub instytucje, szpitale czy inne formy życia lub przejawy działania ludzi. Teraz jednak zajmijmy się tylko aniołami, które pomagają nam – ludziom.


Każdy ma swojego anioła.

          Ezoterycy zdają sobie sprawę, że każdy człowiek, każde zwierzę, roślina czy nawet kamień ma swoje znaczenie, ma swój sens i cel dla którego istnieje. Trudno to nam zrozumieć, ponieważ nasz ludzki punkt widzenie nadaje ludziom specjalny status i większe znaczenie niż np. zwierzętom i roślinom. Jest to jednak tylko nasz wymysł. Ludzie mają swoje miejsce w wielkim planie Stworzenia, ale nie są ważniejsi od innych części tego planu. Nic więc dziwnego, że anioły towarzyszą też zwierzętom, roślinom, budynkom, szkołom, szpitalom, firmom, instytucjom, krajom, związkom małżeńskim, etc. Każdy ma swoje miejsce i znaczenie, a anioły pomagają w realizacji tego wyższego Boskiego planu.
 

Twój Anioł Stróż

          Każdy człowiek ma przez całe życie, a nawet przez wszystkie swoje wcielenia anioła stróża. Wiele osób ma ich dwóch lub więcej. Możesz więc być pewny, że ty też go masz. Jest przy tobie w każdym momencie życia i stara się ci pomóc na każdym kroku. Oczywiście osoby, które nie wierzą w anioły, też mają swojego anioła stróża.
Twój anioł stróż kocha cię bezwarunkowo – to znaczy, że kocha cię bez względu na to jaki jesteś, co robisz, w co wierzysz i jak jego traktujesz.
Widzi w tobie twoją doskonałość i perfekcję. Anioły widzą poprzez maski i poprzez wszelkie identyfikacje i iluzje świata materialnego. Anioły widzą twoją prawdziwą jaźń, twoje prawdziwe Ja. Anioł Stróż trzyma Zwierciadło, w którym widać twoją doskonałość, twoje cele i sens twojego istnienia na świecie w tym momencie w tej formie co teraz. Cokolwiek robisz, anioł będzie ci przypominał o twoim pięknie i doskonałości. Będzie próbował cię naprowadzać na najlepsze okazje.
 

Anioły są wszędzie.

          Wokół jest wiele aniołów. Tylko czekają na to, aby je o coś poprosić. Niektóre z nich mają specjalne zadania np. praca nad zwiększeniem wibracji naszej planety, powiększaniem pokoju i spokoju, pomaganie w uzdrowieniu, etc. Wokół ludzi, którzy pracują z aniołami, często je proszą o coś, jest szczególnie dużo aniołów.
 

Wolna wola i anielskie znaki.

          Człowiek, w przeciwieństwie do aniołów, ma wolna wolę. Wolna wola w skrócie polega na tym, że człowiekowi wolno podejmować decyzje i dokonywać wyborów, które są niezgodne z wolą Stwórcy, wbrew boskim zasadom, wbrew dobru ogólnemu a nawet przeciw całemu światu. Człowiekowi wolno zrobić każdą głupotę. Inna rzecz, że są tego konsekwencje, które niektórzy nazywają karmą. Anioły nie mają wolnej woli. Muszą słuchać się woli Stwórcy, Boga.
          Posiadając wolna wolę, wielu ludzi popełnia błędy, robi rzeczy, których nie powinni robić. Jeśli coś w twoim życiu nie idzie tak jak zostało zaplanowane, anioł stróż zaczyna ci pokazywać właściwą drogę. Zaczyna naprowadzać na właściwy tor. Dodam tu, że nie chodzi tu o to jak twoje ego chce żyć, ale o twój prawdziwy cel życiowy, czyli coś, czego twoja dusza podjęła się jeszcze przed urodzeniem. Anioł daje znaki, powoduje, że w twoim życiu pojawiają się okazje, zbiegi okoliczności, właściwi ludzie, etc. Oczywiście człowiek najczęściej dalej nie zdaje sobie z tego sprawy i nie zauważa znaków. A zbiegi okoliczności uważa za przypadek.
Więcej anioły nie mogą zrobić. Z wyjątkiem sytuacji, gdy je o to poprosisz. Dzieje się tak dlatego, że anioły nie mogą podejmować decyzji za człowieka. Wolna wola powoduje, że ludzie sami podejmują swoje decyzje. Anioły mogą naprowadzać, dawać znaki, ale decyzja należy do ciebie.
          Są wyjątkowe sytuacje, gdy anioły działają w sposób zdecydowany. Chodzi o zagrożenie życia, jeśli danej osobie jest przeznaczone żyć dłużej. Wtedy interweniują anioły i starają się uratować życie człowieka, na którego jeszcze nie przyszedł czas.


Anielska hierarchia.

          Są różne rodzaje, różne poziomy w świecie aniołów. Nie wiąże się to z ważnością w tym sensie, który my rozumiemy, raczej z poziomem rozwoju. Podobnie jak ludzie, anioły podlegają procesowi rozwoju, nazwijmy go rozwojem duchowym. Nie ma tu miejsca na szczegółowe informacje. W skrócie można powiedzieć, że są następujące rodzaje czy poziomy: elementale, anioły, archanioły, principalities /ang/, serafiny, cherubiny, itd.

          Jeśli jesteś zainteresowany tematem aniołów i chciałbys dowiedzieć się więcej na temat anielskiej hierarchii oraz uzyskać wiele innych informacji, wiele z nich bardzo praktycznych, zapisz się na jeden z moich kursów, kup e-booka o aniołach lub poczytaj więcej na innej mojej stronie, która poświęcona jest całkowicie aniołom: www.AnielskaStrona.pl

 

 

Copyright © 2007-2015 Marcin Żarekwersja do druku przeslij znajomemu

Jeśli nie masz czasu, aby teraz przeczytać wszystkie arykuły
z tej strony - możesz je dostawać mailem raz na 10-15 dni

   

 Zgadzam się z Polityką Prywatności