Medytacja bogactwa: Aap Sahai Hoa Sachay Daa Sachaa Doa, Har Har Har

0
6887

Jedna z najpiękniejszych medytacji, której potężne działanie docenili jogini na całym świecie. Według Yogi Bhajan’a, mantra ta jest w stanie wyeliminować wszystkich wrogów z naszego życia i całkowicie zablokować wszystkie negatywne wpływy- na zawsze. Może dać Ci mentalną kontrolę nad życiem i losem. Ale to nie wszystko.

Kiedy sięgać po tą mantrę?

Według słów Guru Singh’a, około 30 lat temu, gdy dopadły go problemy finansowe i jego firma znacznie podupadła, Yogi Bhajan nauczył go tej medytacji na lotnisku w Los Angeles. Był to najprawdopodobniej pierwszy raz, gdy mantra została przekazana zachodniej cywilizacji. Yogi Bhajan zalecił jej odtwarzanie cały czas w biurze firmy- 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W latach 80’tych, odtwarzanie jednej piosenki w kółko nie należało do najprostszych zadań i wymagało wykorzystania pętli na kasecie do automatycznej sekretarki- wysiłek przyniósł jednak oczekiwane efekty i gdy po 9 miesiącach kaseta nie nadawała się już do dalszego użytku, firma wróciła do swojej świetności, a jej pracownicy byli bardziej zainspirowani niż kiedykolwiek wcześniej. Po pewnym czasie sukces przedsiębiorstwa, mimo bardzo niesprzyjającej ekonomii, był znacznie większy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Mantra ta pozwala pokonać wszystkie przeciwności.

Jak brzmi pełna mantra?

Aap Sahai Hooaa Suchay Daa Sachaa Dooaa – Har Har Har.  

Istnieje jednak wiele innych zapisów. Możesz się też spotkać z następującym:

Aap Sahaaee Hoaa, Sachay Daa Sachaa Doaa, Har, Har, Har.

Co oznacza ta mantra?

Słowa pochodzą z sanskrytu i można je tłumaczyć w następujący sposób:

Ty, Boże, stałeś się moją ucieczką./ Twórca jest moim schronieniem.

Wspiera mnie Prawda. / Najprawdziwsza Prawda troszczy się o mnie. 

Boże! / Stwórco! Twórcza Energio! /Przywołanie Twórczej Energii.  („Har” jest podstawowym dźwiękiem/ imieniem Twórczej Energii, Stwórcy.) 

Jak korzystać z tej mantry?

Spotkałam się z kilkoma różnymi medytacjami, wykonywanymi do tej mantry. 

W najpopularniejszej wersji, siedzimy z rękami złożonymi na sercu, lewa ręka u góry.

Czantujemy codziennie, od 11 do 31 minut, choć Yogi Bhajan mówił także, że jeżeli będziemy czantować przez 62 minuty, najlepiej między 3 a 4 rano, pozbędziemy się nawet najstraszniejszych kłopotów finansowych.

Na zakończenie medytacji robimy głęboki wdech, zatrzymujemy go na około 10 sekund i wypuszczamy powietrze.

Poprzedni artykułPorozmawiajmy o czakrach
Następny artykułKręgosłup w jodze