Oznaki przebudzenia Kundalini

0
16974
przebudzenie kundalini jakie są objawy i efekty

W sieci można znaleźć wiele informacji i opisów dotyczących przebudzenia Kundalini. Są to zarówno pozytywne opisy, jak i przerażające doniesienia, pełne bólu i cierpienia.

Dwie sprawy są pewne:

 1. Po pierwsze, jeżeli regularnie praktykujesz jogę, zwłaszcza Kundalini jogę- wcześniej czy później możesz doświadczyć przebudzenia Kundalini.
 2. Po drugie, jeśli doświadczysz przebudzenia Kundalini, będziesz wiedziała, że się dokonało. Skąd?

Objawy przebudzenia Kundalini to prawdziwie intrygujący temat. Nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „Jakie są symptomy przebudzenia Kundalini”. Każda z nas jest wyjątkowa i w przypadku każdej z nas przebudzenie bezie miało inny przebieg i charakter. Niemniej jednak, istnieje kilka powszechnych symptomów, które często towarzyszą przebudzeniu Kundalini.

Przypływ niezwykłej energii

To normalne, że po zakończeniu zajęć jogi czujesz wspaniałą jasność umysłu i przypływ energii. W przypadku przebudzenia Kundalini, jest to nieco inne doznanie. Możesz być ponadprzeciętnie świadoma otaczającego Cię świata, zupełnie, jakby ktoś zapalił dodatkowe światło. Doznanie to może trwać nawet cały dzień. Masz wrażenie „widzenia”, „odczuwania” energii. Czasami Kundalini Joga definiowana jest jako „Joga świadomości”, nic zatem dziwnego, że doświadczenie przebudzenia energii wiąże się z ponadzmysłową świadomością, gdy energia Kundalini przesuwa się w górę kręgosłupa. Efekty takie można uzyskać także przy pomocy medytacji. Najpierw energia przesuwa się wzdłuż kręgosłupa. Potem pojawia się stan poszerzonej świadomości.

Energia podróżuje wzdłuż kręgosłupa

Innym często opisywanym doświadczeniem jest właśnie intensywne uczucie energii wzbierającej wzdłuż kręgosłupa, niczym strumień sprężonej wody. Dzięki temu kręgosłup się prostuje. Gdy nauczyciele jogi podkreślają konieczność prostowania pleców podczas medytacji, wynika to własnie z faktu, że chcemy umożliwiać i ułatwiać przebudzenie Kundalini. Niekiedy doświadczenie może być tak intensywne, że masz wrażanie, że zostaniesz wystrzelona w powietrze.

Fizyczne objawy przebudzenia Kundalini

Oprócz objawów fizycznych, istnieje szereg objawów emocjonalnych i duchowych. Jeśli chodzi o objawy fizyczne, można je podzielić na częste, sporadyczne i rzadkie.

kundalini przebudzenie świadomości oznaki energii

Częste fizyczne objawy przebudzenia Kundalini:

 • Mrowienie w ciele i regionu mózgu. Czasami także uczucie mrowienia wzdłuż kręgosłupa, łaskotanie lub uderzenia gorąca. Jest to przeważnie bardzo przyjemne uczucie.
 • Wyjątkowe uczucie ciepła lub zimna, zwykle wzdłuż systemu czakr.
 • Trzepotanie lub drżenie mięśni.
 • Szczypanie lub pieczenie w różnych okolicach ciała.

Sporadyczne objawy przebudzenia Kundalini:

 • Uczucie ciśnienia w regionie trzeciego oka (Chakra Ajna). Mrowienia w środku czoła. Może trwać bardzo, bardzo długo. Uwaga: jeżeli uczucie ciśnienia nasila się do nieprzyjemnego poziomu, należy zaprzestać wywołujących je praktyk i skonsultować się z kompetentnym nauczycielem jogi kundalini.
 • Nagłe „wybuchy energii” w dowolnym miejscu ciała. Prawie zawsze są one krótkotrwałe, trwają od kilku sekund do kilku minut.
 • Spontaniczne wykonywanie asan lub ruchów kundalini jogi.
 • Niesamowite uczucie miłości i pożądania do Twojego partnera. Zazwyczaj przychodzi spontanicznie, często w środku nocy.
 • Niestety, zdarza się także ból w dolnej części pleców, rejonie karku i głowy.

Rzadkie objawy przebudzenia Kundalini:

 • Doświadczasz boskiego światła wewnątrz Ciebie. Jest ono opisywane jako bardzo intensywne światło, zwykle białe i niewiarygodnie piękne.
 • Niesamowita energia wibracyjna (czasami odczuwa się ją jako pochodzącą z ucha wewnętrznego). Bardzo błogie uczucie, nieco niebezpieczne, ponieważ może przytłoczyć Twoją świadomość, jeśli na to pozwolisz.
 • Spontaniczna rozkosz, intensywnie przyjemna.
 • Nieco przerażające: całkowite porażenie ciała. Kompletny bezruch i sztywność.
 • Wyjątkowo rzadkie, ale przyjemne doświadczenie: ręce i nogi poruszają się spontanicznie, jak u małego dziecka.
Poprzedni artykułJak uzdrowić i przywrócić równowagę Czakrom?
Następny artykułPorozmawiajmy o czakrach