Podstawy medytacji – wprowadzenie

0
34409

Nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że najlepsze efekty medytacji obserwuje się u osób, które regularnie praktykują. 

Jak w przypadku każdej innej dziedziny- im częściej praktykujesz, tym łatwiej jest Ci zmotywować się do każdej sesji i medytacja przychodzi z większą łatwością.

Dlatego nie oceniaj się zbyt surowo i nie wymagaj od siebie zbyt wiele na samym początku – pewnie nie zdołasz praktykować dłużej niż kilka minut, ale to nie szkodzi.

Z czasem i regularnymi ćwiczeniami i 60 minut przestanie być wyzwaniem.

Na samym początku sztuka polega wyłącznie na tym, by przyzwyczaić się do regularnych praktyk.

Jak przygotować się do medytacji?

Przeważnie nie musisz kupować żadnych specjalnych przyrządów i pomocy do medytacji. Jedyne, czego naprawdę potrzebujesz, to wygodny strój.

Niektórzy kupują specjalne poduszki do medytacji- może i Tobie się taka przyda, zwłaszcza, jeśli siedzenie nieruchomo w jednej pozycji jest zbyt niewygodne. Poduszka nie jest jednak obowiązkowa.

Inni zapalają świecę podczas medytacji- dzięki temu są w stanie łatwiej się odprężyć i skupić- znowu, zdecyduj sama co działa lepiej, a co gorzej w Twoim przypadku.

Bardzo często, podczas medytacji do głowy napływają Ci ciekawe pomysły i idee, które warto zapisywać. Dlatego dobrym pomysłem może być przygotowanie dziennika, w którym możesz notować myśli. Zapisanie ich pozwala szybciej wyciszyć umysł- nie musisz koncentrować się na ich analizie i zapamiętywaniu.

Poprzedni artykułPodstawy Kundalini Jogi: System 7 Czakr
Następny artykułJak uzdrowić i przywrócić równowagę Czakrom?